0e0.jpg

Жíшов 2009

 

                Dne 14.11.2009 jsme splnili slib daný našim kamarádům z KVH pořádající akci Žíšov. Tento klub se rozhodl zorganizovat malou akcičku rovněž v obci Žíšov, ale nyní bez přítomnosti diváků a v lese. Jelikož jsme ale nevěděli jak na tom budeme ze stránky účasti, kývli jsme. I když se na tuto akci přihlásilo pouze 11 klubáků, přijeli jsme.  Posádky dvou vozidel si daly spicha v 10:00 Na Marii. Pražáci jeli rovnou na Žíšov. Do míst tábora jsme přijeli okolo 12:00. Byla docela zima, a proto jsme přivítali ohníček v německém táboře. Pro německou část, která nás početně převyšovala snad dvojnásobně - nemluvě o technice (u nás žádná), jsme byli jediní protivníci. Tak holt šup do maskovacích převlečníků a celt. Rozhodli jsme se pro boj žáškodnický - přepadový. Jako pomoc nám byli přiděleni 3 partyzáni. Místo střetu byla určena křižovatka v lese. Na toto místo jsme dorazili okolo 14:30. Bylo už docela šero a tak po úplném překvapení by mohla přesila lehce podlehnout naší hrstce. Dobré rozmístění jednotlivých skupin, kulometu a snajperů zaručovalo úspěch. 

Po našem ukrytí a zamaskování přicházejí partyzáni. Ti zastavují a zneškodňují německou motorku i s její posádkou. Přijíždí německá hlavní kolona. Partyzáni jsou zlikvidováni. Začíná náš přepad. Postupné rozdrobení německé obrany vnáší mezi jednotky WH a SS zmatek. Jednou vystřelí odsud a je pryč, pak zas zde a zase zmizí... Ani pokus obejít útočící družstvo rudoarmějců nevyšel. Tento totiž likvidují po pár výstřelech a přepadu neviditelní odstřelovači. Po cca 20 minutách se již nemá kdo bránit - vyhráli jsme. 

               

Byla už docela tma a zima. Padlo rozhodnutí jet ihned domů. Bylo okolo 17:00. A tak ještě přijmout neodolatelné pozvání na pivečko a zabíjačku a tradááá směr Příbram. 

                Přes malou účast a krátký boj jsme si opět oživili taktiku boje v terénu a všichni se shodli, že to byl boj úspěšný. Auta se vracela do Příbrami okolo 20.00.

 

Kompletní stránky a fotogalerie se zobrazují pouze přihlášeným klubákům!
KONTAKTUJTE ADMINISTRÁTORA (nolino@seznam.cz)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one