0e0.jpg

Ani letošní tuhá zima nás neodradila od každoročního výletu do překrásných brdských lesů. Sešlo se nás požehnaně – na 41 pochodujících a v gaziku 2 jízdní. I letos se s námi na túru vydaly dámy z Kiwanis klubu. Slunečné počasí slibovalo krásný výlet a bezvadný výhled z jednoho nejmenovaného brdského vrchu.

            Sešli jsme se okolo 09:30 dne 27.12.2009 před prodejnou potravin v Obecnici. Chvíli se čekalo na  Pepíka Č., ale po jeho příjezdu se svojí drahou polovičkou jsme se vydali směr les. Nasadilo se nepochopitelně ostré tempo a trasu výletu o délce cca 9 km nahoru do kopců jsme před rokem šli asi 2 hodiny a nyní? Šílených 1,5 hodiny! No, buď jak buď - zprvu nabalení do kožíšků se několik jedinců odhodlalo a o přestávce u krmelce si kožíšky odložili do batohů. Po občerstvení v podobě cukroví, čaje a…. čehokoli ostřejšího… se šlo dál. Pár minut před jedenáctou hodinou jsme se ocitli u cíle. Cesty a polní pěšiny pokryté ledem způsobily, i přes opatrnou chůzi, několik pádů.

            Byl překrásný výhled na celou střední část Brd. Tu a tam bylo vidět i v dálce zamlžené vrcholky Šumavy a Českého středohoří.

            Dříve než my byl na místě Jirka M. s ženuškou a rozdělali ohýnek. Z várnice voněl boršč a tomu nikdo neodolal. Na prochladlé průdušky a zkřehlé prsty byl boršč mana! Naše fotografka Ašulka lítala s aparátem v ruce a fotila, jak si doplňujeme (o Vánocích nabrané a nyní shozené) kalorie. Cukroví, čajíček, buřty na ohýnku…

            Uvnitř objektu, který byl naším cílem výletu, jsme již byli několikrát a tak kromě našich mladých, s patřičným výkladem o tomto objektu od Jirky H., dovnitř téměř nikdo nešel.

            No zdrželi jsme se zde tak hodinku a poté jsme se po domluvě, že se sejdeme v hospůdce v Obecnici, vydali na cestu zpět. Již se nešlo pohromadě a jednotlivé nesourodé skupinky šly každá svojí cestou. Tempo pochodu dolů (zpět) bylo ještě ostřejší, a tak již okolo 14:30 se první pochodující hřáli u kávičky v hospůdce. Jako poslední, zcela dle našeho očekávání, přišla skupina, jež se rozhodla jít zkratkou…

            Po pár písničkách a voňavém grogu či rumíku jsme se pomalu začali rozcházet k automobilům. Tak hodně štestí do Nového roku a ať se zde sejdeme zase za rok.

Kompletní stránky a fotogalerie se zobrazují pouze přihlášeným klubákům!
KONTAKTUJTE ADMINISTRÁTORA (nolino@seznam.cz)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one