0e0.jpg

Úklid pomníků 25.4.2009

Jelikož se blíží květnové akce a s nimi spojená výročí událostí z roku 1945
rozhodl výbor klubu ke každoročnímu úklidu šesti pomníků v Brdech a to např. pomníku kapitána Rudé armády Ivana Voronova umístěného severně od obce Rožmitál a dále jiných pomníků zhotovených k pamatáce našich odbojářů proti nacistickému teroru. Sešli jsme se okolo 13:00 hod na dvorku u Jirky Míky. Zcela nepředpokládaně nás bylo 26, pravda předseda klubu chyběl nicméně pro náš velký počet nebylo více rukou k práci potřeba. Jelo se celkem 5 histor. vozidly a to dvěma KdF v řízení Honzy Říhy a Milana Fouse. Gazíky řídili Tomáš a Jarda a Jirka Míka. Motocykly řídili Marek a Pepa. Jelikož úklid se nedá dělat bez nářadí vzali jsme si s sebou nějaké motyčky, hrábě, košťata a zcela pokusně byla letos rakovničáky přivezena i biochemie proti plevelu v postřikovači.


Než jsme se všichni sešli a rozdělily se osádky do vozidel bylo 14:00 a jízda začala…

Nabrali jsme směr první památník kpt. Voronova nad Rožmitálem. Zde po shrabání listí, jehličí, odstranění plevele přišla na řadu chemie. Snad tato pomůže, že se na rok plevel v kamenech památníku neobjeví. Po společné fotografii a položení kytice se jelo dál. Stejná činnost se odehrála na dalších pěti památnících. Cesta mezi jednotlivými památníky byla ve znamení opravdu nádherného počasí a mi jsme si spanilou jízdu skutečně užívali. Sluníčko, krásná příroda, potoky čisté vody, rozkvetlé stromy…
Jelikož se počasí opravdu povedlo nechtělo se nám vůbec domů. Rozhodnutí padlo během vteřiny. Automobily změnily směr jízdy na vrch Jordán. Jordán, tento cíl našich prosincových výšlapů, nebyl jako cíl letního výletu dosud vybrán. Přes hezké počasí na Jordánu byl šílený vychr. Teplé počasí, které v zimě - při zdejších půlmetrových závějích sněhu - se těžko dá najít bylo využito pro malou svačinu. Z pozorovacího bunkru nad objektem pevnosti byl  kvalitní rozhled na celou část Brd, Českého středohoří, kusu Šumavy a Krušných hor.
Pak ale už následoval odjezd směr Příbram a u Míků jsme se rozešli okolo půl šesté večer.  Nebylo nám ale líto konce výletu, protože květen a jeho historické události se již blíží a s ním spousta a spousta práce…. 
Kompletní stránky a fotogalerie se zobrazují pouze přihlášeným klubákům!
KONTAKTUJTE ADMINISTRÁTORA (nolino@seznam.cz)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one