0e0.jpg
Medvědí stezka 2009

Dne 2.5.2009 pořádal Sokol Březové Hory již 11. ročník akce Medvědí stezka. V podstatě se jedná o dětský závod, který Sokol Příbram pořádal ve spolupráci s RC SPV a skautským oddílem Mohawk, zdravotnickými oddíly z Jinec, Řitky, Bohutína a Českých Budějovic. Děti v lesoparku u Litavky soutěžily na jednotlivých stanovištích v  různých úkolech jako např. střelba ze vzduchovky, luku, šplhu na laně, hodu  na terč, zdravovědy, přírodovědy atd. Každý účastník dostal na konci diplom a nějakou tu sladkost. Nemohl chybět ani na konci závodu rozdělaný ohníček s buřty na opečení.

Sokol Březové Hory se s důvěrou obrátil i na náš klub s prosbou o pomoc. Nu a proč nevyhovět, ne? Pomohli nám oni s Březovými Horami, tak pomůžeme i jim….

Sešli jsme se u závory lesoparku Příbram v 08:00 hod. Bylo nás 13. Náš úkol pro tento závod byl prostý. Jednak na startovní čáře jsme na celtách rozložili pro ukázku historickou výstroj a výzbroj, které používáme při našich ukázkách a dále na 5. stanovišti, kde se nacházela soutěž ve střelbě vzduchovkou na cíl a pro případné zájemce střelba z paintbalové a airsoftové zbraně.

Celkem se tohoto závodu účastnilo 58 dětí ve věku od 4 až 15ti let či jejich dvojice. Děti jsou děti a okolo našeho stanoviště s výstrojí a výzbrojí bylo vždy přeplněno. Někdy dětmi, někdy tatínky. Sem tam přišli i nějaké ty maminky a slečny, což pozitivně kvitovali hlavně starší členové klubu, kteří při zájmu dětí a otců takovou aktivitu jako nyní neprojevovali. V otázkách výzbroje měli, po střídavých vysvětlivkách starších členů klubu a především našeho studenta střední zbrojařské školy Vítka Suchopára, účastníci dokonalý přehled o historii, kterou na ukázkách předvádíme.
Druhá část našich členů byla součástí samotného závodu. U vzduchovek bylo samozřejmě také vždy plno, tak zde Pepa, Olda, Evžen, Petr Šmejkal a Lenka měli vždy plné ruce práce.
Nelze nezmínit ani malinkatou raritku. Touto byla účast jistého 6ti letého klučiny, který se jmenoval jako náš člen - Petr Š.. Nabízí se otázka, zda maminka dala toto jméno chlapci náhodně. Inu to je mezi nimi, viď Péťo…
Když okolo 12:30 odstartovala poslední dvojice, zabalili si členové představující lidem naší činnost svých pomyslných pět švestek a odjeli do restaurace k rybníku. Po malém občerstvení se odebrali na 5. stanoviště pomoci ostaním balit. Během práce bylo rozhodnuto projeti dnes památníky, kde budeme 7.5. konati pietní akt. Bylo to rozumné protože jsme alespoň nahrubo nastínili kde kdo a jak bude stát. Že nám toto naplánování při aktech samotných totálně změnili zástupitelé města je snad samozřejmé.
Nu a potom už jen naskočení do aut a dom. Všichni jsme věděli, že gró tohoto roku - květnové slavnosti - buší na dveře.

 

Kompletní stránky a fotogalerie se zobrazují pouze přihlášeným klubákům!
KONTAKTUJTE ADMINISTRÁTORA (nolino@seznam.cz)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one