0e0.jpg

KVH NA SLAVNOSTECH

Pouť Svatého Prokopa - 4. až 5.6.2009 

Ve dnech 4. a 5. července se v Příbrami konala již 20. Prokopská pouť. Této pouti se kromě  hornických a hutnických spolků z Čech i ze zahraničí pravidelně zúčastňují i spolky působící na území města Příbrami, mezi něž patří i Klub vojenské historie Příbram.

Akce měla začít okolo druhé hodiny odpolední, tak jsme měli do té doby docela volno, pač chodilo málo lidí. Asi v jedenáct hodin přijel ještě Tomaš s Gazem. Tak jsme měli další technikářský přírůstek, úderem půl jedné se rozhodlo, že si dojdeme na oběd, tradičně se šlo do hospody ke Kosům, kde svému dostál vepřový řízek s bramborovým salátem a pivo. Po obědě jsme se vrátili ke stanu, kde jsme odpovídali na dotazy kolemjdoucích lidí, kteří k nám nakoukli do stanu. Byli jsme tam zhruba do půl sedmé (nevím to přesně) a poté složili stan a věci naházeli do aut a odjeli každý domů.

Pro náš klub se tato pouť týkala i dne předchozího, protože od poledních hodin se několik našich dobrovolníků účastnilo i každoroční stavby pódia pro taneční soubory, které zde v sobotu vystupovaly. Je třeba připomenout, že této činnosti se účastnili mimo vedení klubu i naši nováčci – „američtí“ rudoarmějci. Pro náš klub se týkal i sobotní den oslav. To jsme se sešli v 09:00 u Jirky Míky. Od něj se pokračovalo na březohorské náměstí, kde jsme jako jedni z prvních začali stavět stan pro naší prezentaci. Přijela i technika klubu jako německá KdF, Gazik a motocykl Emka. Pak se jelo pro zbraně. Přivezl se např. i čs.kulomet vz.37 či německý MG-42, různé druhy šavlí a bodáků.


Zámecké slavnosti v Bukovanech 2009 -13.6.2009

Ani na těchto slavnostech náš klub nemohl chybět a to už jen proto, že jsme vyhověli prosbě organizátorů a naší přítomností obohatili program akce. Akce se konala pod záštitou OHK Příbram - Zámecké slavnosti  v areálu zámku v Bukovanech v okrese Příbram. Slavností se kromě dětí, které se zde léčí převážně z respiračních onemocnění, zúčastnily v doprovodu svých nejbližších i stovky dětí z širokého okolí. Během programu, který začínal v 10:00, mohli návštěvníci shlédnout vystoupení Příbramských mažoretek, divadélka KOS, dětského hudebního souboru Hlásek, „Classic Rock’n‘ Roll Band“, hudebních skupin Ginevra a Rosa Band, Bohušova divadla, SDH Zalužany a Obecnice, ukázku Městské policie Příbram, Vězeňské služby a spoustu jiných zajímavostí a atrakcí. Celou tuto akci jistě doplňovala i prezentace KVH Příbram. Kromě sedmi kusů historické techniky mohli přítomní vidět množství historických chladných i palných zbraní, historické uniformy a jiné vojenské předměty. Program pro děti byl ukončen v 18:00.


Oslavy 630. založení obce Bohutín
25. až 26.7.2009

A máme tu další výročí založení obce a to obce Bohumín. V této obci na Příbramsku bydlí jeden z našich členů  KVH. Představenstvo obce se s ním dohodlo o naší prezentaci na této akci. Jak už to tak bývá nedokážeme říci ne…

Oslavy 630. založení obce začali již v pátek  tradiční bohutínskou poutí.
Od 22 :00 byla k vidění vodní fontána na koupališti a na ni navázal ohňostroj v
areálu SK Litavane. Oslavy pokračovaly ve sportovním areálu od 15:00 vystoupením hornické dechové kapely, ukázkami výcviku psů, představením se Městské policie Příbram, profesionálními hasiči z Příbrami a pochopitelně i námi – KVH Příbram. A naše činnost na slavnostech byla již standartní jako na ostatních slavnostech podobných – prezentace klubu a našich členů, techniky, uniforem a zbraní.  Na návsi se pak od 20:00 konala pouťová zábava se skupinou Dynamic. Slavnosti ukončovala v neděli poutní mše ve zdejším kostele a otevření muzea.


Naše účast na těchto akcích opět ukázala, že historie může být prezentována nejen formou studia, ale i zábavy…  a to my rádi…

 

 

Kompletní stránky a fotogalerie se zobrazují pouze přihlášeným klubákům!
KONTAKTUJTE ADMINISTRÁTORA (nolino@seznam.cz)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one