0e0.jpg

 

Chýnov 2009

 

A byl tu první víkend v měsíci září. I přes naše zapřísahání z minulého roku, že se na akci Chýnov resp. akci s názvem AČR se představuje již neukážem, tak nás náš kamarád Milan Velcl přemluvil a požádal o pomoc s účastí z řad RKKA. No, sice s obavami, ale přesto jsme kývli a 5.9.2009  přijeli na pole k obci Chýnov, kde se akce odehrávala. Organizátoři byli podporováni AČR, svazem důstojníků a praporčíků AČR, Městem Chýnov, Tábor, obcemi Radenín, Dolní Hořice a Nová Ves.

             Jelikož je místo konání blízko rozhodli jsme se, že přijedeme až v sobotu a protože ukázka začala až od 15:30 hod. tak poslední přijel Tomáš s osádkou okolo 13:30 hod. Pražská banda dorazila až poté, co si zajeli do Tábora na pořádnou baštu. Inu, gulášek od KVH Mirotice, sice byl dle ostatních strávníků dobrý, ale my už jsme přegulšovaní a překlobásovaní… Naše německá část klubu byla taky již na místě a tak jsme tu byli komletní. Nemecká sekce přispěla do ukázky 2 vozy KdF a ruská sekce 3 motorkami včetně motorky Matrina Husníka. Do útoku nám pomohly 2 tanky T-34 a minomet. Německou stranu podporovalo dělo, hakl, motocykly a KdF.

            Po menší svačině, a průšvihem Jirky H. s pepovo zámkem od auta jež dopadl, díky zlatým ručičkám Oldy, dobře, nastala chvíle ukázky. Scénář prostý. Směřovala do bojů o Smolensk v roce 1943. Velitelé rus.  jednotek byli určeni Pepa a Olda. 3. skupina operovala samostatně.

            Oldovo družstvo postupující od spodního lesa obsahovalo i jednotku partizánů. Tato skupinka zaútočila jako první a zlikvidovala muniční sklad wehrmachtu. Následně je likvidována přijíždějící motorizovanou jednotkou SS a Wh. To už ale hřmí motory T-34ek se sovětskou pěchotou. Pepovo družstvo útočí od horního lesa společně s dalším klubem opatřeným minometem. Tanky s pepovo a oldovo družtsvy objíždí německé pozice místo aby útočilo přímo – úkol není dobýt, ale obklíčit a pak zničit. Zbytky partizánů a minometné družstvo poňoukají němce ze směru útoku, T-34 s desanty objíždí. Desant seskakuje, ale pár německých vozidel uniká z pasti směr Berlín…Poté je ústupová cesta uzavřena a následný útok všech obličovacích jednotek rudé armády ničí poslední zbytky odporu. Němci co nechtějí dát boty jsou zastřeleni. Co s nimi, no ne? 

            A tím končí ukázka. 20 minut stačilo. Rychlé balení a čištění zbraní – doma na to není čas a hajdy domů.

 

            Jinak co dodat. nakonec? Setkali jsme se zde opět s kamarády z jiných klubů a s členy KVH Mirotice zavzpomínali na naší společnou minulost v KVH Příbram. Mirotičáci ahoj a mějte se fajn!

Kompletní stránky a fotogalerie se zobrazují pouze přihlášeným klubákům!
KONTAKTUJTE ADMINISTRÁTORA (nolino@seznam.cz)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one