0e0.jpg

 FOTOGALERIE

Ve dnech 21. -  22.8.2009 se náš klub zúčastnil akce Bagration u Letovic na Moravě. Organizátor akce nás požádal o pomoc, protože předpokládal velmi malou účast klubů představující RKKA. Samozřejmě, že ani naše německá sekce klubu nesměla chybět! Na místo jsme přijeli v páteční odpoledne a kluci od německé sekce pomohli budovat ostatním klubům obranná postavení něm. armády pro ukázku.

 

            Událost, která se odehrála po našem příjezdu, a o které se nikdo nechce, krom potrefené husy, bavit, zkazila náladu našich řad natolik, že se Pepa, Olda, Petr Š. a Jirka H. se rozhodli odjet domů…

            Velením na akci byl předsedou pověřen Tomáš M. Nálada tedy moc dobrá nebyla, ale přesto se zbytek rozhodl situaci více méně ignorovat a za chvíli stály v dobovém táboře naše stany a lavice. Tábor byl postaven během chvilky. No nejsme škarohlídi a podřídili jsme se táborovému řádu spočívající v naší účasti na držení stráže dobového tábora. Ostatní se věnovali doplňování tekutin a Tomáš M. diplomacii u pořádajícího klubu. K večeři jsme dostali klobásu. Spát se šlo okolo 01:00 hod.

            Budíček byl časný – šestá hodina ranní. Po takovém vstávání zachutnala i snídaně v podobě klobásy od večeře.

            Ranní kontrola zbraní pod dohledem Policie a balonků na dýchání ke zjištění alkoholu v krvi. Naše ztráty byly nulové. Kontrola ústrojnosti dopadla dopadla pro nás hůře – pro věk odpadli dva členové a David s Jardou D. si neprosadili vousy (přes to ale se do ukázky dostali). Německá sekce klubu prošla beze ztrát. Oběd v podobě guláše a polévky jsme si nechali rádi ujít – přeci jenom jsme zvyklí na stravu nezávadnou… Prvním bodem pro diváky bylo následující defilé hist. techniky a vojska.

Ukázka začala jednak ve dvě hodiny odpolední a navíc zatažením oblohy – že by špatné znamení? Ano bylo to tak… Prvními výstřely se protrhla mračna a zatímco se sovětští pěšáci brodili rozmoklým polem, tak němečtí vojáci měli v zákopech vody po kotníky. Už nás ten déšť vážně neba – to už je podruhé!!!! Bonobák nevydržel svými nervy a podlehl vášni protiletadlové palby a světe div se úspěšné – byl sestřelen německý meserschmitt. Levá strana bojiště byla naše působiště. Jako podpora tanků jsme likvidovali nepřátelské odpory. Přes naší snahu se diváci stále více a více vytráceli – a nebyla to jen chyba počasí. Převaha německých vojáků byla katasrofální… No snad si organizátor rozmyslí požadavky na ruský organizační klub a přitáhne se tak více klubů dělající Rudou armádu… Sovětské jednotky sice méně početné, ale s převahou techniky v podobě 4 kusů tanků t-34, jedné samohybky Su-100 a dvou Broněviků, motorek se nepřátelské odpory podařilo zlomit. Michal S. odmítl na tak deštěm zničený terén vyjet a Márovi koloval v krvi ještě alkohol z večera, tak vůbec nevyjel do pole. Ukázka trvala naprosto zbytečně dlouhé dvě hodiny a to okolo 16:30 hod.

 

            No a poté již jen rychlé balení a zaplať Pánbůh domů…

Kompletní stránky a fotogalerie se zobrazují pouze přihlášeným klubákům!
KONTAKTUJTE ADMINISTRÁTORA (nolino@seznam.cz)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one