0e0.jpg

Výlet na Třemšín

Ruku v ruce s akcí Paintball si KVH Příbram na neděli 16.11.2008 naplánovalo výlet na bájný vrch Třemšín u Rožmitálu. Výlet byl naplánován již tradičně jako motorizovaný. Bohužel se sešlo pouze 7 lidí klubu. Byli to bratří M., Pepa (Míši S. tatínek) se svou chotinkou Maruškou. Dále tu byl Milan F. a Petr S. se svojí přítelkyní. Vozidla jela 2. První byl GAZ 69 a druhý KdF. 

Sraz byl naplánován na 11:00 u Jirky. Počasí se zdálo být velmi slibné. I to sluníčko občas vysvitlo. Inu ani horko ani zima, prostě ideální na takový klubácký výlet.

Cesta vedla směrem k Rožmitálu pod Třemšínem. Z Rožmitálu auta zabočila a okračovala lesní cestou k Třemšínu. Z asfaltové se cesta změnila na lesní, kamenitou. Co to však je pro dva teréní, byť již historické, automobily. Vjezdem do lesů vojenského prostoru se začaly objevovat závory. Těch se však nebylo třeba bát, protože povolení k vjezdu bylo lehce sjednáno u Lesů ČR. S pietou u srdce každý zavzpomínal. Na co?  Projelo se kolem památníku padlých patryzánů….hájovna, pomník, listopadové počasí, matné vybavení si historických událostí let 1944 a 45 až mrazilo v zádech….

Bylo něco málo před 12:00 a byl tu cíl výletu – vrch Třemšín. Pod samotným vrchem Třemšín se muselo zastavit a dále jít pár metrů pěšky. Copak o to, to nebylo to nejhorší, horší bylo, že se začalo kazit počasí. A na samotném vrchu Třemšína již bylo opravdu listopadové počasí. Mraky zastínily výhled již tak ztížený vysokými stromy, vyššími, než rozhledna na vrchu. Jelikož zde nebyla možnost občerstvení, nastala konzumace donesených potravin a pitiva. Hlad i žízeň zahnány a co a kam dál? Inu kam? Domů?

Kdepak! I přes počínající kazící se počasí se rozhodlo jet ještě k Bílé skále a dále k Černé skále. Škoda této krásné přírody pro „civilizované“ turisty. Tak jako uzavření vojenského prostoru v době po r. 1948 dokázalo tuto přírodu paradoxně uchránit civilizačních výdobytků, tak otevření tuto přírodu může jen a jen zničit, neboť „kam člověk stoupne, tam tráva neroste…“

Nastal čas návratu. A bylo tomu právě včas, protože začalo pršet. Nepříjemně pršet. Bylo vhlké listopadové počasí, zalézající i pod maskáče. Lesními pěšinkami a cestami se auta i s osádkami dostala k Rožmitálu. Jěště, že zde rožmitálští mají dobrou místní znalost a tak se výletníci bezpečně dostali do samotného města. V Rožmitálu se auta rozdělila. Rožmitálští zůstali zde a příbramská posádka nabrala cestu směr Příbram - okolo 15:30 byl výlet ukončen opět u garáží bratří M.

Děkujeme Lesům ČR za povolenku pro pěkný výlet a zůstaneme dlužníky!

 

Kompletní stránky a fotogalerie se zobrazují pouze přihlášeným klubákům!
KONTAKTUJTE ADMINISTRÁTORA (nolino@seznam.cz)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one