0e0.jpg
Ve dnech 29. a 30. 8. 2008 jsme se - jako každý rok - i letos podíleli na organizaci a realizování dětského dne v Podlesí u Příbrami, známé jako "Rozloučení s prázdninami".
Bylo by chybou myslet si, že jsme na tuto akci byli sami. Naopak! Společně s námi se na dětském dnu podílelo mnoho jiných organizací. Mezi nejvíce aktivní patřil Kiwanis klub, Sokol Březové Hory, Autoklub ČR, Fonka TV Příbram a mnohé jiné. Finanční patronaci zajistilo mnoho sponzorů z příbramského okresu.
Pro KVH Příbram začala tato akce aktivně okolo 9. hodiny ranní v pátek 29.8. Na louce za hřištěm začalo 8 lidí z KVH stavět velký vojenský stan, rozložilo polní kuchyni a štábní "vétřiesku". Na "Ereně" přivezli P. a J. Míkovi potřebný materiál k další výstavbě samotného tábora a soutěžních disciplín.
Po pozdním obědě kolem 16. hodiny se opět pokračovalo se stavbou stanovišť na zítřejší soutěžní disciplíny a stavbou makety domu na ukázku výcviku Aktivních záloh AČR. V tuto dobu se v polní kuchyni již ohřívalo uzené vepřové určené k večeři a přijeli členové KVH Příbram z Prahy. Okolo 18. hodiny se začali již scházet členové Klubu Kiwanis, kteří společně s námi oslavili narozeniny jejich členky Mileny Prokopové. Ještě jednou jí touto cestou KVH Příbram přeje vše nej a před sebou spoustu dalších požehnaných let. Ať se jí splní vše, co si jen přeje! Oslava se povedla.
Naše ženy a členky Kiwanisu s sebou přivezly i spoustu sladkého, s čímž si Bonobák věděl rady.
V sobotu, v brzkých dopoledních hodinách, se počalo s přípravou samotných disciplín pro děti. Bylo vytvořeno 10 soutěžních disciplín. Jako příklady můžeme uvést např. střelba ze vzduchovky, opičí dráha, skákání v pytli, skládání sirek do krabičky na čas, kop na bránu atd. Aby se děti mezi jednotlivými disciplínami nezačaly nudit, rozhodlo se již při plánování této akce doplnit soutěže o jednotlivé ukázky. Ukázky typu - výcvik psů, sokolníků, útok hasičského družstva SDH z Podlesí, dále např. historický šerm a první ukázka, která vlastně zahájila samotný dětský den, seskok parašutisty na cíl. Parašutista seskočil v 13:00. ......K obědu bylo uzené :o)
Před obědem přijeli členové německé a americké sekce KVH Příbram s historickou technikou - konkrétně vozidly KDF, 2 jeepy Willis a 2 motocykly EMKA. Počasí se umoudřilo a ani pár mráčků nedokázalo zakrýt příjemně hřející sluníčko. Dětí spousta. O obsluhu na jednotlivých stanovištích se postarali především členové Sokola, protože KVHáci se rozutekli připravovat ukázku z výcviku boje Aktivních záloh AČR s teroristy.
Chvíli před 15:00 začala scénka. Jako vojáci AZ AČR se zúčastnili - Pepa, Olda, Eugen, Tomáš jako sniper ve svém novém "hejkalovi", Petr, Jirka a pancéřovník Štěpán. Jako civilisté představující zdravotníky OSN s humanitární pomocí se zúčastnili Hálíci a ostatní členové KVH (Pražáci, mlaďáci, aj.) představovali muslimské teroristy. Samotnou scénku podbarvovala hudba z filmu Černý jestřáb sestřelen a padla do ukázky jako "řiť na hrnec". Scénka se povedla, rukojmí a vojáci přežili, teroristé padli. Lidé byli, dle ohlasu po scénce, velmi spokojení.
Automobil po explozi využili po bojové scénce ještě Hasičský záchranný sbor z Rožmitálu pod Tř., kteří předvedli vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozu. Dobrovolníkem pro tuto ukázku byla excelentní řidička Lenka Hálová, která se osvědčila již jako řidička tohoto vozu v bojové ukázce. Zásah hasičů sklidil velký úspěch. Po těchto scénkách se pokračovalo v soutěžních disciplínách.
Ceny a finance na ceny pro děti obstaral klub Kiwanis. Celý průběh dětského dne natáčela kabelová televize Fonka. Večer byl na této kabelové televizi sestřih z dětského dne.
Samotné ukončení dětského dne bylo okolo 16:00 hodiny. Děti se pomalu rozešly domů připravovat si aktovky do školiček, Sokoli a členové Kiwanisu si sklidili své věci, stoly, atd. a KVHáci se pomalu pustili do úklidu a sklízení tábora.
Dětský den byl zajímavým rozloučením s létem pro zhruba 200 dětí. Odcházeli s úsměvem a čokoládou na rtech. O úspěchu našeho snažení svědčily i pochvalné ohlasy od rodičů a ostatních organizátorů....
Úklid tábora skončil okolo 19:00 hodiny.
Kompletní stránky a fotogalerie se zobrazují pouze přihlášeným klubákům!
KONTAKTUJTE ADMINISTRÁTORA (nolino@seznam.cz)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one