0e0.jpg
     Vznik a aktivity klubu

                            

 

Klub vojenské historie Příbram byl založen 6. května 1997. První ustavující schůze se zúčastnilo 9 členů, v součastnosti má klub přes 40 řádných členů (počty se stále mění) a několik čestných hostů. Členské schůze probíhají 1 x v měsíci, a to vždy první pátek. Hlavní náplní činnosti klubu je příprava akce s názvem "Slivice - Březové Hory" 
Společně s těmito akcemi se podílíme i na pořádání rekonstrukce osvobození města Kamýk nad Vltavou v roce 1945 a jiných obdobných akcí. Náš klub se účastní obdobných akcí po celé ČR a několika akcí v SR. K dalším aktivitám klubu patří například pořádání Dětského dne, akce Divadlo patří dětem, nebo Loučení s prázdninami jsou jen stručným náznakem činnosti klubu ve spolupráci s jinými složkami v sektoru státní a městské správy města Příbram i Armády ČR.
V současné době se náš klub rozrostl na několik, svou činností na sebe navazujících, sekcí. Hlavní sekcí je sekce pěší čety Rudé armády z let 1943-45. Dále je v našem klubu sekce pěšího družstva německého Wehrmachtu z let 1938-1945. Obě sekce pěší doplňuje i sekce motorizovaná obou zmíněných armád. Techniku KVH vlastní v drtivé většině jednotliví členové klubu. Sami o sobě jsme tedy schopni vytvořit menší, přesto však velmi kvalitní, historickou ukázku bez podpory jiných klubů voj. historie z ČR.
Nesoustředíme se ale pouze na rekonstrukce bitev z druhé světové války. Mimo zmíněné sekce zde ještě funguje menší skupina zaobírající se československými legiemi z Itálie za první světové války, několik členů se také zaobírá dobou první republiky a mobilizace v roce 1938, až po Československou lidovou armádu v uniformách vz.60 tzv. jehličí nebo vz.85. Klub je proto schopen nejen účasti na rekonstrukcích historických bitev, ale i účasti a pořádání pietních slavnostních aktů k různým výročím, státním svátkům, vojenských pohřbů atd. V rámci těchto záležitostí jsme navázali úspěšnou spolupráci i se Svazem bojovníků za svobodu, Hornickým muzeem Příbram, Sokolem Příbram atd. Ruku v ruce s touto spoluprací jdou i opravy a renovace pomníků padlých z druhé světové války v okolí Příbrami a této části Brd. Mnozí členové klubu mají zkušenost ze slavnostních četných stráží již i na úrovni mezinárodních pietních aktů s účastí nejvyšších hlav států. Zde jsme vždy patřili k velmi kvalitním. Nelze opomenout i fungování několika členů KVH v Aktivních zálohách AČR.
Několikrát ročně probíhá klubová soutěž ve střelbě ve spolupráci se střelnici v Milíně a Táboře.

 

 

Kompletní stránky a fotogalerie se zobrazují pouze přihlášeným klubákům!
KONTAKTUJTE ADMINISTRÁTORA (kvh.pribram@seznam.cz)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one